زیرسازی سقف های عرشه فولادی

چندین راهکار برای اجرای زیرسازی سقف ها وجود دارد. بسیاری، طرفدار زیرسازی های نوین و آماده نظیر کناف می باشند و بسیاری دیگر نیز همچنان بر اعتقاد خود نسبت به روش های قدیمی تر نظیر سفید کاری با گچ وفادار ماندهاند. اما اینکه چه روشی بهترین است موضوع بحث این مقال نیست. تلاش خواهیم کرد به اختصار در مورد اجرای زیر سازی در سقف های عرشه فولادی صحبت کنیم.

چندی پیش مطلبی با عنوان «سهولت اجرای تاسیسات در سقف های عرشه فولادی» منتشر کردیم. سرعت اجرا و زیبایی سقف های کناف مزیتی بود که در مطلب ذکر شد. هر چند که در ایران متاسفانه این سرعت اجرا معمولا به قیمت قربانی کردن کیفیت اجرا می انجامد. در بسیاری از موارد کناف کاران برای اجرای سریعتر، مواردی از اجرای منسجم و یکپارچه این سقف را فاکتور می گیرند که  بصورت مثال ممکن است شاهد خطوطی بصورت ترک در درزهای کناف باشیم. کارفرمایان عزیز این مورد را از ضعف های سیستم کناف بر می شمارند اما واقعیت اینکه اینگونه موارد از ضعف های اجراست. اجرای کناف بصورت اصولی و با کلیه تجهیزات مورد نیاز قطعا نتیجه ای بسیار رضایت بخش را بدنبال خواهد داشت.

کناف عرشه فولادی

بعنوان مورد دیگر می توان سقف های عرشه فولادی را همانند دیگر سقف ها رابیتس بسته و سفید کاری انجام داد. برای این مورد لازم است زیرسازی با شبکه میلگردی یا شبکه قوطی فلزی انجام شود. هر چند این روش ممکن است برای سقفی همچون عرشه فولادی کمی غیرمتعارف بنظر برسد اما یکی از  بهترین روش های اجرای زیرسازی است. اگر دسترسی به تیم کناف کار با کیفیت ندارید شاید بهتر باشد این روش را انتخاب کنید.

روش دیگری که جسته گریخته در میان صحبت کارفرمایان به آن اشاره می شود اجرای زیرسازی با توری مرغی است. همانگونه که از اسم آن پیداست، کاربرد توری مرغی جایی دیگر است.

لازم به ذکر است در سقف های تیرچه فوم نیز رابیتس بندیبدون اجرای شبکه فلزی زیرین، در دراز مدت ترک هایی را بدنبال خواهد داشت.

By | ۱۳۹۶/۳/۱۷ ۱۲:۰۲:۵۸ مهر ۲۶ام, ۱۳۹۴|عرشه فولادی|

Leave A Comment